به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان خراسان جنوبی مدیریت تعاون روستائی استان بهمراه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان، مسئول امور شهرستانهای تعاون روستائی استان و رئیس اداره تعاون روستائی نهبندان در محل دفتر کار فرماندار شهرستان نهبندان با فرماندار نهبندان دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار صمیمی ابتدا وضعیت موجود تشکلهای تحت پوشش شهرستان توسط مهندس پرنده رئیس اداره تعاون روستائی شهرستان بیان و در ادامه مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی استان نکاتی چند درخصوص برون رفت از وضعیت موجود شبکه تعاونیها درشهرستان را ایراد نمودند.

 در ادامه مهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان  طی  سخنانی مبسوطی ابراز داشتتند، که مسئله تفاهم و همدلی بیشتر تشکل ها با ادارات دولتی بخصوص مدیریت جهاد کشاورزی باید در رئوس کاری اداره تعاون روستائی قرارگیرد. وی همچنین تاکید بر اجرای کلاسهای آموزشی در راستای صنایع دستی و بوم گردی، فرآوری و بازاریابی محصولات تولیدی شهرستان منجمله زیتون، خرما و عناب  را خواستار شدند. 

به گزارش روابط عمومی، و بنقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر تعاون روستایی استان گفت: شرکت تعاونی تولید قدس زیرکوه، از آبان تا پایان دی امسال، ۵۰ تن زرشک خشک و ۱۲۴ تن زرشک تازه از کشاورزان خریداری که از این مقدار ۳۸ تن را به کشور‌های اروپایی و همسایه صادر کرد.


ضیائیان احمدی افزود: از ۳۸ تن زرشک صادراتی، ۹ تن به کشور روسیه، ۳ تن به آلمان و ۲۶ تن به ترکیه صادر شد.
وی گفت: زرشک صادراتی این تعاونی در کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی آن خشک و بسته بندی می‌شود که ۱۴ نفر در آن مشغول به کارند.مدیر تعاون روستایی استان خراسان جنوبی با مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای تولید کشوردیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان خراسان جنوبی مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی بهمراه مهندس محمدزاده مدیرعامل اتحادیه تعانیهای تولید استان با دکتر رزاقی مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای تولید کشور در محل دفتر کار ایشان دیدار نمودند .

در این دیدار مهندس ضیائیان احمدی از وضعیت تشکلهای تعاونی تولید استان مطالبی را مطرح نموند

مدیر تعاون روستایی استان خراسان جنوبی  پیشاپیش از همکاری های اتحادیه تعاونی های مرکزی تولید کشور با اتحادیه تعاونی تولید استان تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه این دیدار دکتر رزاقی مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای تولید کشور ضمن خیر مقدم آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری این اتحادیه جهت پیش برد اهداف بلند مدت اتحادیه تعانیهای تولید استان خراسان جنوبی اعلام نمودند.به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان خراسان جنوبی در راستای اهداف سازمانی دیدار مدیر و معاون تعاون روستایی استان با مسئولان صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر این استان جهت بررسی مسائل و مشکلات  تشکلهای تحت پوشش در محل دفتر مدیریت تعاون روستایی استان برگزار گردید.

مهندس نخعی مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان ضمن خرسندی و تشکر از دغدغه مسئولین وقت تعاون روستایی استان درتعیین تکلیف و وصول تعهدات معوقه با کارمزد بالای تشکل های تحت پوشش از هر گونه همکاری موثر در پیشبرد اهداف مدیریت جدید مجموعه تعاون روستایی استقبال نمودند.

در ادامه این جلسه مهندس فرجی مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان ضمن بیان اینکه بیش از 70 درصد تشکل های بیمه گذار استان از تشکل های تحت پوشش تعاون روستایی استان می باشند ابراز امیدواری نمودند که انشاالله در سایر تعامل ارزنده ای که با حضور مدیریت مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی استان ایجاد شده است بتوان عملکرد مثبت تری نسبت به ادوار گذشته واصل نمود.

در پایان نیز مهندس ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستائی استان ضمن بیان دیدگاهها واهداف سازمانی، راهکار هایی در خصوص برون رفت این شرکت ها از وضعیت موجود را بیان و تصمیمات مهم و موثری در حوزه تشکل های تحت پوشش مرتبط با این دو بخش اتخاذ گردید. 

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان خراسان جنوبی، مدیر تعاون روستایی استان گفت: امسال قیمت خرید توافقی پنبه در خراسان جنوبی هر کیلوگرم ۷۵۰۰تومان است که این قیمت هزار تومان بیشتر از پارسال است و کشاورزان رغبت بیشتری برای فروش محصول خود به تعاون روستایی نشان داده اند.
ضیائیان احمدی افزود: در خراسان جنوبی محصول پنبه از ابتدای آبان تا پایان آذر برداشت می‌شود که امسال به دلیل برودت هوا در پاییز و کمبود نیروی انسانی، هنور بخشی از محصول پنبه در زمین‌های کشاورزی روی بوته‌ها قرار دارد و به همین دلیل مدت خرید توافقی را تا پایان دی تمدید کرده ایم تا کشاورزان باقی مانده محصول خود را برداشت و در صورت تمایل به تعاون روستایی تحویل دهند.
وی گفت: هدف از خرید توافقی، تعیین قیمت کف برای محصول است تا دلالان پایینتر از این قیمت از کشاورزان خریداری نکنند که امسال کشاورزان از این قیمت تعیین شده، خرسند هستند.
محصول پنبه پس از برداشت از زمین‌های کشاورزی، به کارخانه‌های موجود دراستان از جمله دو کارخانه بشرویه می‌رود تا تخم پنبه از محلوج جاسازی شود و محلوج پس از بسته بندی به کارخانه‌های نساجی فرستاده می‌شود.بازدید امروز175
بازدید دیروز308
بازدید هفته1907
بازدید کل137447