سیمای تعاون روستایی شهرستان درمیان

نمایندگی تعاون روستایی شهرستان درمیان  در سال 1393 تاسیس گردید که هم اکنون دارای 4 شرکــت تعـاونی روسـتایی ، 3 شــرکـت تعـــاونی روستایی زنان ، 5 شرکت تعاونی کشاورزی ، 4شرکت تعاونی تولید  و 1 اتحادیـه شرکتهای تعاونی روستایی شهرسـتانـی میباشد . که موجبات پیشرفت ،گسترش وتقویــت تعاون در روستــاها وهمچنــین توسعه عملیات اقتــصـادی ، بازاریابـی وبازرگانی خـدمـات شایانی در حوزه عمل این شهرستان  ارائه می نمایند .


شهرستان درمیان

شهرستان درمیان در شرق استان خراسان جنوبی واقع شده و از شمال به شهرستان قاین، از جنوب به شهرستان سربیشه، از غرب به شهرستان بیرجند و از شرق به کشور افغانستان محدود می‌شود. این شهرستان 5861 کیلومتر مربع مساحت دارد و از سه بخش و شش دهستان تشکیل شده. مرکز این شهرستان شهر اسدیه است که در فاصله 100 کیلومتری شرق بیرجند و در موقعیت 32 درجه و 54 دقیقه و 49 ثانیه عرض شمالی و 60 درجه و 01 دقیقه و 45 ثانیه طول شرقی قرار دارد.

پیشینه تاریـخی

طبس مسینا و مناطق اطراف آن در فاصله حدود 30 کیلومتری شرق شهر اسدیه از لحاظ تاریخی و باستان‌شناسی منطقه بسیار غنی می‌باشد. وجود مناطق کوهستانی زیاد باعث شده که پای فرقه اسماعیلیه به این منطقه باز شود و برای دفاع از خود‌، قلاع مرتفع و مستحکمی در اکثر مناطق این شهرستان و سایر شهرهای جنـوبی خراسان ساخته و باقی بگذارند. بعدها نیز کم و بیش اهالی این شهرستان از نعمت آسایش کافی برخوردار نبوده و مورد تهاجم مغول‌ها و ترکمن‌ها و افغان‌ها قرار گرفته‌اند.